Crowe Horwath søger revisor
– Hop ombord
Vi søger efter en revisor med erfaring fra branchen
En revisor med nogle års erfaring (4-5 år) der har bestået HD eller lignende og som måske ønsker at læse cand.merc.aud.
Dine arbejdsopgaver
Vil omfatte revision, regnskab mv. af vores danske og internationale kunder, som både er mindre og mellemstore virksomheder. Vi anvender CaseWare, så kendskab hertil vil være en fordel - men ingen betingelse.
Hos Crowe Horwath arbejder vi kvalitetsbevidst i en åben og tillidsvækkende atmosfære
Hvis du ønsker at være en del af en mellemstor dansk revisionsvirksomhed, hvor du kan gøre en forskel, så giver vi dig et perfekt fundament for din videre karriere. Crowe Horwath er blandt de 10 største integrerede revisionsnetværk i verden.
Du kan forvente udvikling og dynamik
Vi kan tilbyde et selvstændigt job i en dynamisk virksomhed, hvor der er mulighed for både faglig og personlig udvikling. Du tilbydes en konkurrencedygtig gage, der afspejler vores forventninger til dig, ligesom vi tilbyder en god uddannelsesordning, overtidsbetaling, attraktiv frokostordning og et moderne og velindrettet miljø. Vores kontor ligger i Hellerup - tæt på S-tog og centrum af København.
Klik her og se vores lyse inspirerende lokaler og faciliteter.
Tiltrædelse: 1.11. eller efter nærmere aftale.
Ansøgning med tilhørende CV og kopi af eksamensbeviser bedes fremsendt på mail til: statsautoriseret revisor Hans Olsen, h.olsen@crowehorwath.dk.